Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

             Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 3 września uczniowie naszej szkoły uroczyście przywitali nowy rok szkolny 2018/2019. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy.

              Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, mszą świętą odprawioną przez proboszcza parafii ks. Dariusza Zalewskiego. Dalsza część uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego pani dyrektor Władysława Joskowska serdecznie powitała uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły.

             W nawiązaniu do wybuchu II wojny światowej pani dyrektor podkreśliła rolę pamięci i szacunku dla tych, którzy walczyli i oddali swe życie, byśmy dziś mogli żyć, uczyć się i pracować w wolnej Ojczyźnie. Wszyscy zebrani na uroczystości minutą ciszy uczcili pamięć poległych, a delegacja uczniów złożyła kwiaty przed obeliskiem patrona.

           Następnie pani dyrektor odczytała list Rzecznika Praw Dziecka pana M. Michalaka oraz złożyła życzenia uczniom oraz nauczycielom. Uroczystą inaugurację roku szkolnego zakończono spotkaniem uczniów z wychowawcami.

           Uczniom i nauczycielom życzymy wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.