„Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”

           
          5 i 15 października 2018 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone w ramach projektu „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”. Projektem objęte bylły dzieci kl. VI, nauczyciele i rodzice. Uczniowie brali udział w kilkugodzinnych warsztatach, wzmacniając tym swoje kompetencje w zakresie bezpiecznego użytkowania TIK. Dowiedzieli się też, jak wiele korzyści wynika z korzystania z Internetu w sposób odpowiedzialny i jak unikać zagrożeń związanych z cyberprzemocą. Warsztaty poprowadziła trenerka projektu “Cybernauci” pani Renata Kazimierczak .  Bardzo dziękujemy za ciekawe i profesjonalne szkolenia!

Szanowni Rodzice!

Jakie sposoby ochrony prywatności polecacie swojemu dziecku? Do czego służy TOR? Co ciekawego  możecie robić razem z dzieckiem w sieci?
Sprawdźcie , czy jesteście  przewodnikami po internecie dla swojego dziecka i czy znacie zasady bezpiecznego korzystania z internetu.
Quiz powstał z myślą o rodzicach, ale możesz wypełnić go razem z synem lub córką. Sprawdźcie, czy jesteście bezpieczni w sieci.
Quiz składa się z 20 pytań. Odpowiedzcie na nie, a następnie zapoznajcie się z komentarzami ekspertów i ekspertek do swoich odpowiedzi. W komentarzu znajdziecie też odnośniki do źródeł, dzięki którym uzupełnicie  swoją wiedzę.

QUIZ :
http://cybernauci.edu.pl/materialy-edukacyjne/rodzice/

Projekt jest finansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej.

Kliknij aby przejść do galerii!!!