Dzień Edukacji Narodowej

       

 

 

 

 Słowo miłość za wasze troski,

Słowo wdzięczność za wasz trud.

 

 

            W dniu 12 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Dzieci pod kierunkiem wychowawczyń: p. Justyny Bobruckiej, p. Danuty Frankowskiej – Myszke, p. Beaty Stenka bardzo starannie przygotowały się do uroczystość, w trakcie której ładnie recytowały wierszyki i pięknie śpiewały piosenkę. Poza tym wykazały się wiedzą na temat naszego kraju, miejscowości, a także szkoły. Po występie dzieci dostąpiły zaszczytu pasowania na uczniów przez  p. dyrektor Władysławę Joskowską oraz komandora Eligiusza Kwiatkowskiego. Wychowawczynie wręczyły uczniom dyplomy. Proboszcz Parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Sychowie ks. kan. Dariusz Zalewski poświęcił plecaki wraz z przyborami szkolnymi. Rodzice przygotowali upominki dla swoich pociech.

            Ponadto w tym dniu obchodziliśmy jubileusze pracy zawodowej p. Danuty Frankowskiej – Myszka, p. Grażyny Dąbk, p. Teresy Kielińskiej. Najpierw dzieci deklamując wdzięcznie wierszyki, wzruszyły  jubilatki. Następnie Wójt Gminy Luzino Jarosław Wejer złożył jubilatom życzenia zadowolenia płynącego z poczucia dobrze wypełnionych obowiązków i podziękował za pracę. Potem dyrektor p. Władysława Joskowska podziękowała jubilatom za zaangażowanie w pracę na rzecz uczniów i szkoły. Do życzeń dołączyła się Komisja Socjalna.

            Wszyscy goście i pracownicy szkoły zostali również zaproszeni na krótkie przedstawienie, przez które dzieci wyraziły wdzięczność za niełatwą pracę nauczycieli. Uczniowie z klasy 5 b opracowali zestaw niezbędnych pomocy,  chroniących szanowne ciało pedagogiczne przed niesfornymi uczniami. Ponadto w imieniu całej szkoły opowiedzieli o marzeniach uczniów i nauczycieli, złożyli życzenia i przeprosili za problemy i kłopoty. Chór po kierunkiem p. Barbary Klońskiej zapewnił nam przyjemną dla ucha oprawę muzyczną. Inscenizację przygotowały p. Ewa Kotłowska i p. Danuta Staszewska, zaś o realizację dźwięku dbał p. Piotr Hinca.

Na koniec uroczystości brać uczniowska wręczyła wszystkim pracownikom szkoły urokliwe kwiatki. Widzowie z uśmiechem na twarzy i w dobrym humorze podziwiali kunszt małych artystów.

Ewa Kotłowska

Kliknij aby przejść do galerii