„Wskazujemy właściwy kierunek” -Teatr Nawigator także u nas!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sychowie mieli niebywałą przyjemność uczestniczyć w dwóch przedstawieniach profilaktycznych:

  • „ MĄDROŚCI KRÓWKI ŁASKOTKI” – uczniowie klas 0-3
  • „DZIECKO SUKCESU” – uczniowie klas IV-VI

Po występie publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami, co świadczy o tym, że przedstawienia podobały się. O ich wartościach edukacyjno-profilaktycznych bardzo pozytywnie wypowiedzieli się nauczyciele, którzy na bazie inscenizacji poprowadzili rozmowy z uczniami.

Oba spektakle były sponsorowane przez Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Luzinie, a wystawione przez Pomorską Profilaktykę Nawigator Teatr. Spektakle świetnie wpisują się w działania wychowawczo-profilaktyczne szkoły.

 

Spektakl „Mądrości krówki Łaskotki”

 To urocza, wartka i dynamiczna bajkowa opowieść, skrząca się dowcipem dialogów, wypełniona tańcem i piosenkami. Najmłodsi widzowie dzięki wykorzystaniu w tym przedstawieniu unikalnej struktury interakcji scenicznej rozwijają narzędzie wyobraźni, poznają niebezpieczeństwa i pułapki związane z sięganiem po alkohol i nikotynę, uczą się, na czym polega asertywna krytyka zachowań ryzykownych związanych z sięganiem po alkohol, doskonalą się w prawidłowym wyrażaniu emocji, przyswajają i realizują mechanizm krytycznego wartościowania dobra i zła – to przede wszystkim radosna, porywająca teatralna przypowieść o akceptacji, pracowitości, poszanowaniu wartości i sposobach na pokonywanie słabości.

Spektakl „Dziecko sukcesu”

 

To zabawna, a jednocześnie niesłychanie wartościowa i poważna miniatura dramatyczna, będąca rozgrywająca się na oczach młodych widzów debatą. Debatą obalająca stereotypy w pojmowaniu sposobów i celów osiągania dojrzałości i sukcesu, czyli dwóch elementów wyznaczających trend współczesnego myślenia. Zdarzenia, opisane językiem teatru, skupiają się na przekazaniu widzowi stojącemu u progu okresu dojrzewania instrumentów i postaw, które chroniąc, przyniosą mu poczucie odpowiedzialności za osobiste decyzje i pozwolą w pełni akceptować pozytywny system wartości, z zachowaniem indywidualnej postawy.

Kliknij, aby przejść do galerii!!!