Wyniki konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”

Wyniki konkursu
„Mistrz Pięknego Czytania”

         Tegoroczny konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”, jako jedyny spośród trzech zaplanowanych konkursów w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, przeprowadzony został w bibliotece, jeszcze przed ogłoszeniem pandemii. 
         Cały czas żywiłam nadzieję, że pozostałe konkursy również uda się przeprowadzić, jednak ogólna sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19, pokrzyżowała wiele planów. Stąd również tak późne ogłoszenie wyników konkursu i związany z nim mocno przesunięty termin wręczenia zasłużonych nagród.Zorganizowanie powyższego konkursu miało na celu kształtowanie wrażliwości na piękno polskiej mowy, doskonalenie dykcji oraz pobudzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą.
         Muszę przyznać, że konkurs co roku cieszy się ogromnym powodzeniem wśród uczniów, o czym każdorazowo świadczy duża liczba zgłoszeń, szczególnie w klasach młodszych.

        W tegorocznym konkursie wzięło udział 32 uczniów, ocenianych pod względem poprawności językowej, tempa czytania, płynności, wyrazistości, głośności i interpretacji.  

        Komisja w składzie: bibliotekarz Maja Krośnicka, psycholog Anna Szreder-Bach oraz nauczyciel bibliotekarz Barbara Klońska, po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu, jednomyślnie przyznała tytuły Mistrzów Pięknego Czytania oraz kolejne miejsca i wyróżnienia w każdej z kategorii wiekowych.  

w klasach I-III

I miejsce oraz tytuł Mistrz Pięknego Czytania

Wiktoria Góralska z klasy 2a

II miejsce – Wiktoria Kreft z klasy 2c

III miejsce – Jessika Wilczyńska z klasy 2b

Wyróżnienia – Szymon Wika z klasy 2c

                        – Michał Stefanowski z klasy 1a

 

w klasach IV-VI

I miejsce oraz tytuł Mistrz Pięknego Czytania

 Malwina Hewelt z klasy 6a

II miejsce – Jakub Krefta z klasy 5b

III miejsce – Dorota Mionskowska z klasy 6a

Wyróżnienia – Patrycja Leyk z klasy 5a

                         – Szymon Czerwionka z klasy 6a

 

Uczniowie, którym przyznano I miejsca otrzymają medal „Mistrz Pięknego Czytania”, dyplom oraz upominek.
Pozostali laureaci otrzymają dyplomy oraz upominki.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękuję za chęć udziału i zaangażowanie, zwycięzcom gratuluję i życzę dalszych sukcesów

Barbara Klońska

Dyplomy i nagrody będą wręczone w dniu odbioru świadectwa.

Kliknij, aby przejść do galerii!!!