Nowi, mali czytelnicy…

Kochani, pomimo że zawitała do nas kalendarzowa i astronomiczna jesień, to patrząc przez okno trudno ją dostrzec. Temperatury dosyć wysokie jak na październik, słońce przedziera się przez chmury, jakby nie chciało nas opuścić. W tej właśnie pięknej jesiennej kompozycji miało miejsce ważne wydarzenie w naszej szkole, mianowicie pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników.

       Dla wielu uczniów było to pierwsze spotkanie w murach biblioteki. Odświętne stroje i uśmiechnięte buzie były dowodem jakże ważnej uroczystości w życiu pierwszaka – Pasowania na Czytelnika. Podczas tego dnia uczniowie zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Niecodziennym uświetnieniem uroczystości było spotkanie autorskie z panią Katarzyną Keller, pisarką i autorką wielu książek dla dzieci, która w ramach Międzynarodowego Dnia Głośnego Czytania przeczytała fragment swojej książki pt. „W koło Macieju”, wywołując wśród uczniów dużą dawkę śmiechu. Osoby chętne mogły zakupić książkę z autografem autorki.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po uroczystym pasowaniu, uczniowie otrzymali w prezencie swoją pierwszą książkę, kartę biblioteczną, dyplom, zakładkę oraz małą słodkość.
Mam nadzieję, że uroczystość na długo zagości w pamięci uczniów i z radością będą odwiedzać bibliotekę.

nauczyciel bibliotekarz
Barbara Klońska

Kliknij tutaj, aby przejść do galerii!!