Nałogi– droga donikąd

W dniu 16.11.2021r. w naszej szkole odbyło się spotkanie słowno– muzyczne pt.: „Nałogi– droga donikąd”, w wykonaniu zespołu Jacek Dewódzki Band. Połączenie muzyki i opowiadania skierowanego do młodzieży, skoncentrowane było wokół profilaktyki uzależnień, która jest skutecznym sposobem przeciwdziałania nałogom. Jacek Dewódzki, w sposób ciekawy, niekonwencjonalny i przystępny opowiadał o zagrożeniach, które z każdym dniem stają się coraz większym problemem młodych ludzi. Słowa wokalisty adresowane do młodzieży były niezwykłym świadectwem człowieka, który też dokonywał w życiu wyborów i to nie zawsze trafnych.  Spotkanie miało przestrzec i skłonić młodzież do podjęcia decyzji o życiu wolnym od używek , Internetu, o szanowaniu własnego życia, które jest darem a nie karą. 

Zebrani usłyszeli grane na żywo  utwory m.in.: „W życiu piękne są tylko chwile”, „Whisky”, „Czerwony jak cegła”. Do wszystkich piosenek wokalista nawiązywał poprzez interesującą i pouczającą historię.

Przedstawiony program profilaktyki uzależnień był tym ciekawszy, że osobą prowadzącą spotkanie był właśnie drugi wokalista legendarnego zespołu Dżem– Jacek Dewódzki, kompozytor, autor tekstów, gitarzysta, gwiazda TV Polsat w programie „All Together Now”, z wykształcenia pedagog, nauczyciel Edukacji dla Bezpieczeństwa, działacz w placówkach: opiekuńczo– wychowawczych i dla osób niepełnosprawnych.

Wydarzenie było zorganizowane dzięki GOPS w Luzinie i wzięli w nim udział uczniowie klas VII.

Kliknij tutaj, aby przejść do galerii!