Dzień Ziemi

Budzenie wśród uczniów współodpowiedzialności za stan środowiska, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowywanie w poczuciu szacunku do przyrody to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które odbyły się 22 kwietnia 2022r. Organizatorki -P. Iwona Stępkowska i P. Emilia Mielnik przygotowały z tej okazji akcje ekologiczne oraz konkursy. Uczniowie włączyli się w akcję porządkowania terenu wokół szkoły oraz w pobliskim lesie. Ilość zebranych śmieci, budzi niepokój i w dalszym ciągu pokazuje jak wiele jest w kwestii ekologii do zrobienia. Chętni uczniowie mogli wziąć również udział w porządkowaniu swojej okolicy, wraz z rodzicami, za co zostali nagrodzeni -bonem zwalniającym z zadania domowego z wybranego przedmiotu.  Tego dnia rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Chrońmy naszą planetę -Ziemię”. Laureaci 1 -3 miejsc w dwóch kategoriach (I -III, IV -VII) otrzymali dyplomy i nagrody.

Kategoria I -III.

 I miejsce – Marcel Stefanowski kl. 1a

II miejsce –Noemi Klawikowska kl. 1b

III miejsce –Wojtek Marszewski kl. 2b

Kategoria IV -VII

I miejsce – Wiktoria Kreft kl. 4c

II miejsce – Amelia Elwanowska kl. 7b

III miejsce– Maja Wansel kl. 7a

      Chętni uczniowie z klas 4 -7 mogli sprawdzić swoją wiedzę w zakresie ekologii i ochrony środowiska. Podczas przeprowadzonego w tym dniu szkolnego turnieju wiedzy ekologicznej wyłoniono zwycięzców, którzy zdobyli dyplomy i nagrody.

I miejsce – Jakub Krauze kl. 6a, Martyna Michalska kl. 7a oraz Marcin Nowicki kl. 6b.

II miejsce – Artur Elas kl. 4b

III miejsce– Michalina Pallach kl. 6b.

        Wszystkim laureatom i uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w działania na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

Iwona Stępkowska, Emilia Mielnik

Kliknij tutaj, aby przejść do galerii!!!