Dzień Bezpiecznego Internetu w Naszej Szkole

Wszyscy wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo w codziennym życiu, lecz niestety, często zapominamy o tym jakie wielkie w dzisiejszych czasach ma znaczenie bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu. 
W ramach internetowej edukacji nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji profilaktycznej Dzień Bezpiecznego Internetu w ramach której w lutym podjęliśmy szereg działań. Na lekcjach informatyki uczniowie poznali zagrożenia czyhające w internecie oraz sposoby uchronienia się przed nimi. Uczniowie klas 6-8 wykonali prezentacje multimedialne wyświetlane na szkolnych monitorach. 
Wszyscy uczniowie od klasy pierwszej do ósmej wzięli udział w internetowych spektaklach na żywo w tematyce odpowiedniej do wieku. Klasy 1-6 spotkały się z wirtualnymi bohaterami w spektaklu pt. “Plik i folder w poszukiwaniu internetowych kłopotów”, natomiast starsze klasy obejrzały spektakl pt. ”Jak odróżnić fake od newsa?” Po spektaklach wszystkie klasy przygotowały plakaty, które zostały wystawione na szkolnym holu.  
 
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za zaangażowanie!  
 
Zapraszamy do galerii! -> Kliknij tutaj, aby przejść do galerii!
 
Pedagog szkolny  
Estera Masłosz