Szkoła Promująca Zdrowie – projekt edukacyjny

 

      Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym rozpoczęła działania mające na celu wpisanie placówki do  Pomorskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie. W tym celu przystąpiliśmy do projektu pod patronatem Gdańskiego Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

      Główne zadania szkoły w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie według przeprowadzonej diagnozy wstępnej realizowane w roku szkolnym 2019/2020 oraz 2020/2021:

  1. Promowanie zdrowego stylu życia poprzez wdrażanie nawyków zdrowego odżywiania pod hasłem: „ Jem zdrowo i kolorowo!” – rok szkolny 2019/2020; 2020/2021
  2. Promocja zdrowego stylu życia poprzez aktywność ruchową pod hasłem „Wypoczywaj aktywnie – spędzaj czas pozytywnie!” –– rok szkolny 2019/2020; 2020/2021

                  W ramach projektu w bieżącym i kolejnym roku szkolnym zostaną przeprowadzone liczne konkursy i działania mające na celu realizację w/w zadań. Czytaj dalej “Szkoła Promująca Zdrowie – projekt edukacyjny”

Merry Christmas and Happy New Year!!!

         Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wymianie kartek świątecznych  z życzeniami w języku angielskim z uczniami z innych krajów europejskich.

        Chętne dzieci wykonały własnoręcznie kartki oraz dołączyły do nich świąteczne życzenia. Kartki wykonane były różnorodnymi technikami, począwszy od malowanych farbami, wyklejanych czy misternie ozdabianych.

Spośród kartek wykonanych przez uczniów organizatorzy wyróżnili prace: Czytaj dalej “Merry Christmas and Happy New Year!!!”

Jasełka 2019

           Święta Bożego Narodzenia to piękny czas pełen miłości, pojednania i wzruszeń, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w bardzo odległe czasy i przypominają, że w Betlejem przyszedł na świat Zbawiciel. W naszej szkole tradycyjnie, przed świętami Bożego Narodzenia, 19 grudnia 2019r. odbyło się przedstawienie jasełkowe pt. „ Oto narodziła się miłość”. Czytaj dalej “Jasełka 2019”