DZIEŃ MATEMATYKI 2021

      Marzec to miesiąc w, którym sporo działo się u nas w szkole…Dzień Kobiet, Pierwszy Dzień Wiosny i Święto Królowej Nauk, czyli Matematyki.  Dzieci przygotowywały się do tego dnia z dużym wyprzedzeniem. Klasy pierwsze i drugie wzięły udział w konkursie plastycznym „Wesołe Cyfry”. Prace były niezwykle pomysłowe i pięknie wykonane. Wielkie Święto Matematyki odbyło się w piątek, 12 marca. Grupy przedszkolne i klasy młodsze otrzymały niezwykłe przesyłki z odległej Krainy Matlandii. Niejaki Pitagoras przesłał dla każdej z grup pakiet zadań do wykonania. Grupy przedszkolne przeniosły się do Figurolandii. Klasy pierwsze wylądowały na Wyspie Klockolandii, uczniowie klas drugich mieli spotkanie na Wyspie Królowej Tabliczki Mnożenia, natomiast klasy trzecie wybrały się na Wyspę Logicznego Myślenia. Przedszkolaki otrzymały list od Ludzika Figuraka i poznawały nazwy figur geometrycznych. Na zdjęciach widać, że nieźle się przy tym bawiły. Najpierw wszystkie klasy młodsze zmagały się z zadaniami umieszczonymi na komputerach. Wspólnymi siłami udało się nawet opuścić pokój zagadek, a nie było to łatwe zadanie… Po wykonaniu zadań wszyscy podróżnicy mieli okazję zagrać w różnorodne gry, oczywiście matematyczne. Było mnóstwo zabawy i uśmiechu.

Reprezentanci klas trzecich na zakończenie dnia, wzięli udział w konkursie „ Matematyczne Podróże z Pitagorasem”. Oj to były zadania. Uczniowie dodawali, mnożyli rozwiązywali zadania tekstowe, wybierali dania z menu i samodzielnie musieli ułożyć treść zadania. Nikt się nie poddał. Walczyli wszyscy. Jeszcze raz gratulujemy!!! Każda klasa za włożony wysiłek i wspólną pracę otrzymała nagrody, czyli gry i słodkości. Ależ to była radość!

Dzięki Pitagorasowi i jego przesyłkom, okazało się, że matematyka wcale nie jest taka straszna jak można przypuszczać. Jest wokół nas, tylko trzeba się dokładnie rozglądać!

Nie tylko klasy młodsze obchodziły Dzień Matematyki. Starsi uczniowie, również dołączyli do naszych zabaw, podczas zajęć zdalnych. Rozwiązywali wspólnie łamigłówki, zagadki i wybrali się do matematycznego ZOO. Zdjęcia pokazują, jak ciekawie spędziliśmy ten dzień. Za rok na pewno go powtórzymy!

Dziękujemy właścicielce „Sklepu Dargacz” p. Marzenie  oraz p. Landowskim za ufundowane nagrody.

Kliknij tutaj, aby przejść do galerii!