Kartka z pamiętnika przedszkolaka w Robakowie – Maj

27.05.2021

Kartka z pamiętnika  przedszkolaka w Robakowie

          Miesiąc maj obfituje w same święta. Najpierw było:

1.05- ŚWIĘTO PRACY

2.05- ŚWIĘTO FLAGI

3.05-ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

         Te dni były akurat wolne od przedszkola. Jednak była brzydka pogoda. Zmęczyliśmy się samym siedzeniem w domu. A później mieliśmy wszystko nadrobić w przedszkolu!

         7 maja przypadły urodziny Pani  Wicedyrektor. Mieliśmy zaśpiewać piosenkę i przesłać jej życzenia na Whatsappa . Dostaliśmy słodycze, więc nam się opłacało.

        Maj  to miesiąc książek. Poznaliśmy etapy jej powstawania. Mrówki potrafią już czytać, więc wybrały się do szkolnej biblioteki. Pani Basia, która ósmego maja obchodziła ŚWIĘTO BIBLIOTEKARZA, pięknie o nich opowiadała. Skutek był taki, że MRÓWKI zaraziły BIEDRONKI miłością do książek. Każdy przedszkolak chciał zostać pisarzem. I tak ,,zrodziły się ‘’ dwie nowe książeczki. Starszaki napisały legendę o Smoku z Robakowa, a maluchy stworzyły książeczkę sensoryczną o miłości. Później przygotowywaliśmy niespodzianki dla mam. Każdy z nas zrobił przepiękny odcisk dłoni z masy solnej, najpiękniejszy kwiat – czyli słoneczko. Uczyliśmy się również wierszyków i piosenek.

       Oczywiście uczestniczyliśmy  tez w otwarciu sklepu w Robakowie, gdyż bez nas ta impreza nie mogła się odbyć. Była dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa i balony!

       Teraz czekamy na pierwszego czerwca, ciekawe czy ktoś o nas będzie pamiętał ?!!!!

Oczytane Mrówki i Biedronki

Kliknij tutaj, aby przejść do galerii!